22.8 C
Szamotuły
niedziela, 8 września, 2024

Medale szamotulskich bokserów na mistrzostwach Polski

W dniach 16 – 22 czerwca w Ciechocinku odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek U-18 w boksie.

W turnieju wzięło udział troje zawodników z klubu Koperski Boxing Team (dawniej Szamotuły Boxing Team).

W zawodach tradycyjnie odegraliśmy znaczącą rolę i nie wracamy z pustymi rękami – informuje trener Mariusz Koperski.

Antonina Wojczyńska zdobyła brązowy medal, drugi rok z rzędu stając na podium Mistrzostw Polski. Wiktor Brodzik zdobył brązowy medal, po raz pierwszy stając na podium MP. Wiktor w walce półfinałowej uległ triumfatorowi tej kategorii wagowej. Nikodem Kawicki odpadł w fazie eliminacji, trafiając już w pierwszej walce turnieju na – jak się okazało później, zwycięzcę i Mistrza Polski tej kategorii.

Start zawodników w mistrzostwach wsparł finansowo Powiat Szamotulski.