Kadeci i kadetki z UKS Szamotulanin w finałach wojewódzkich

0
215

Kadetki i kadeci z zespołu UKS Szamotulanin po meczach, które rozegrano 9 stycznia, zapewnili sobie awans do turniejów finałowych Mistrzostw Wielkopolski Kadetek i Kadetów.

Kadetki trenujące pod okiem trenerów Dariusza Ciszaka i Kazimierza Fabina do utrzymania 1 miejsca w grupie i tym samym awansu do finału w środowym meczu potrzebowały wygranych dwóch setów. Nasze dziewczyny rozpoczęły mecz bardzo dobrze i pewnie wygrały pierwszą partię 25:17, a kolejną 25:21. Po dwóch setach pewne awansu do finału województwa dziewczyny postawiły „kropkę nad i” wygrywając trzecią partię 25:23 i cały mecz 3:0. W 10 meczach ligowych nasze uczennice wygrały aż 9 spotkań i zameldowały się w najlepszej czwórce województwa!

Równolegle do meczu dziewczyn rywalizowali kadeci trenujący pod okiem trenera Łukasz Klapczyńskiego i Doroty Szyszki, którzy po niedzielnym zwycięstwie 3:2 w Turku do awansu do turnieju finałowym w rewanżu potrzebowali zwycięstwa. Mecz rozpoczął się nie najlepiej i w pierwszym secie przegrywaliśmy już 20:24, aby w końcówce odnieść zwycięstwo 30:28. Kolejne partie, to gra punkt za punkt niestety z końcówkami na korzyść zespołu z Turku 24:26, 24:26. Czwarta partia, to prawdziwa gra nerwów zakończona sukcesem i zwycięstwem 25:22. W decydującym tie-breaku wygrywamy 15:13 i również kadeci awansują do grona finalistów mistrzostw Wielkopolski.

Źródło: http://www.skarga-szamotuly.edu.pl/aktualnosci/kadetki-i-kadeci-uks-szamotulanin-w-finalach-wojewodzkich/