- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Jak używać elektroniki z USA? Zobacz, do czego przyda się adapter podróżny

Artykuł sponsorowany

Już między sąsiednimi państwami różnice kulturowe bywają znaczące. Podobnie rzecz ma się z technologią, tym bardziej jeśli kraje dzielą tysiące kilometrów. Aby móc używać urządzeń sprowadzonych zza oceanu, może być konieczne wyposażenie się w adapter podróżny dla USA.

Gniazdka i wtyczki w krajach Ameryki Północnej i Środkowej

Sieć elektryczna w krajach Nowego Świata, a zwłaszcza północnych jego rejonów, różni się zasadniczo od naszej. Polskie wtyczki mają dwa okrągłe bolce (typ C), nieraz zaopatrzone we wtyk na bolec z gniazdka (typ E). O ile ten standard – zwłaszcza C lub raczej jego wariant o płaskiej wtyczce, czyli tzw. europlug – są wykorzystywane niemal w całej Europie, jak również w innych miejscach na świecie, na niektórych obszarach są zupełnie nieobecne. Świetnym przykładem są ogromne tereny Ameryki – od Kanady, przez USA, Meksyk i Amerykę Środkową, aż po Peru czy Boliwię, gdzie stosuje się standard A lub B – wtyczki z bolcami prostokątnymi.

Przywozisz urządzenia z Ameryki? Wykorzystaj adapter podróżny

Jeśli zatem przywozisz elektronikę z tych miejsc, musisz liczyć się z faktem, że – poza możliwymi niezgodnościami związanymi z napięciem lub częstotliwością prądu – wtyczki po prostu nie będą pasowały do naszych gniazdek. Adapter podróżny dla USA, dostępny np. w ofercie https://brennenstuhl-shop.com/przejsciowki-podrozne/2047-adapter-podrozny-usa-canada-japan-polska-bez-uziemienia-4007123645848.html, pozwoli Ci uporać się z tą kwestią. To niedrogie i niewielkie urządzenie, które służy za przejściówkę między standardami. Wystarczy wetknąć obcą wtyczkę typu A, by na wyjściu cieszyć się znajomą wtyczką typu C.

Adapter podróżny USA – nie tylko do Polski

Adapter podróżny z USA i innych krajów stosujących wtyczki typu A, takich jak choćby Japonia, Dominikana, Chiny, Tajwan, albo Wietnam, jest urządzeniem, które możesz wykorzystywać w domu, jednak przyda Ci się również w podróży. Zabierasz ze sobą za granicę gadżety sprowadzone z Ameryki? Praktycznie cała Europa stoi dla nich otworem, jeśli masz adapter podróżny dla USA; ponadto większa część Azji i Ameryki Południowej oraz prawie cała Afryka korzysta z łączników wtykowych typu C – tak jak my. Adapter podróżny dla USA otworzy Ci drogę niemal na cały świat.Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -