- Reklama -
7 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 marca, 2024

Jak poznać deskę elewacyjną dobrej jakości?

Artykuł sponsorowany

Elewacje drewniane zdecydowanie wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie. Inspirowane są głównie polskimi chatami wiejskimi, występującymi w różnych częściach kraju. Materiał ten zachwyca i nie ma w tym nic dziwnego, w końcu boazeria zewnętrzna, jak i wewnętrzna prezentuje się bardzo efektownie, a dobrze zaimpregnowana wytrzymuje na bardzo długo. Wyjaśniamy dzisiaj, jak poznać deski dobrej jakości! Zachęcamy do lektury.

Czym jest deska elewacyjna? 

Jeśli wcześniej nie spotkałeś się z czymś takim jak deska elewacyjna, możesz zastanawiać się, czym ona w ogóle jest. To nic innego jak materiał służący do wykańczania budynków. Znajduje swoje zastosowanie na zewnątrz. Deski dobrej jakości na co dzień wykorzystuje się zatem do wykańczania szczytów budynków, kominów czy podsufitów. Często również materiał ten stosuje się przy fasach, jak i w ramach dekoracji przy pasach okołookiennych. Co ważne, deska chroni przed wilgocią z zewnątrz, a często ma właściwości wiatroizolacyjne. Dość popularnym rozwiązaniem w  ostatnich latach stała się deska elewacyjna ze Szwecji, czyli m.in. świerk skandynawski. Cechuje się ona wysoką wytrzymałością oraz estetyką. 

Czym charakteryzuje się deska elewacyjna dobrej jakości?

Jeśli planujesz zakup materiału do wykonania elewacji, może być zainteresowany, czym charakteryzuje się deska elewacyjna dobrej jakości. Przede wszystkim solidny materiał musi spełniać szereg warunków. Istotny jest sam gatunek drewna, który musi być naprawdę wytrzymały, odporny na wszelkie grzyby, szkodniki oraz warunki zewnętrzne. Takie właściwości zachowuje m.in. drewno skandynawskie Mikołów, sosna, cedr kanadyjski, drzewna egzotyczne, jak i modrzew syberyjski itp. Co ważne, deski dobrej jakości są tworzone z drewna o właściwej wilgotności, nieprzekraczającej około 15%. Dzięki temu nie ulegają zdeformowaniu w trakcie złych warunków atmosferycznych. Przede wszystkim warto zatem decydować się na drewno pochodzące od renomowanych marek, sprowadzających materiał ze Skandynawii. 

Jakie wybrać deski dobrej jakości na elewację budynku?

Jeśli właśnie stoisz przed zakupem deski elewacyjnej, na pewno chcesz wiedzieć, jakie wybrać. Rynek oferuje naprawdę wiele opcji takich produktów, dlatego warto odpowiednio przemyśleć zakup. Jak wiesz, drewniana elewacja to świetne rozwiązanie do wykańczania fasad budynków. Jednak priorytetem przy zakupie materiału do montażu, a zatem drewna, jest jego jakość. To ona decyduje o tym, czy produkt przetrwa na lata. Na rynku znajdziesz wiele propozycji. Jednak w pierwszej kolejności zwróć uwagę na pochodzenie materiału. Najlepszym wyborem jest zakup z europejskich firm czy fabryk, a także wybór deski dobrej jakości oznaczonej certyfikatami. Możesz mieć wtedy pewność, że otrzymasz produkt cechujący się właściwą wilgotnością, mający długą żywotność. Boazeria dobrej jakości w ofercie Scanwood to świetny wybór, z uwagi na możliwość wykorzystania produktu wewnątrz, np. do wykończenia sauny, okapu i wielu elementów w domu.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -