- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Ile trwa kupno mieszkania od dewelopera?

Artykuł sponsorowany

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w nieruchomość, z pewnością interesuje Cię, ile trwa kupno mieszkania od dewelopera. Oczywiście to wszystko zależy od konkretnej sytuacji i etapu, na którym znajduje się mieszkanie. Niektórych formalności jednak nie da się przyspieszyć. Kluczowym momentem podczas zakupu mieszkania z rynku pierwotnego jest odbiór techniczny. To wtedy właśnie następuje sprawdzenie stanu technicznego lokalu, a także weryfikacja obietnic dewelopera. Każdy wykryty mankament może wiązać się konsekwencjami finansowymi. Dlatego także ważne jest wybranie odpowiedniej firmy do przeprowadzenia odbioru. Niektóre kwestie są w stanie wyłapać jedynie specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy znają rynek budowlany na wylot. Jeśli interesuje Cię odbiór mieszkania w Poznaniu, zastanawiasz się, na co trzeba zwrócić uwagę, zapraszamy do lektury. W tekście znajdziesz wiele praktycznych porad i cennych wskazówek dotyczących tego tematu. 

1. Ile trwa kupno mieszkania od dewelopera? 

2. Co trzeba zrobić po zakupie mieszkania? 

3. Odbiór techniczny mieszkania – na czym dokładnie polega? 

Ile trwa kupno mieszkania od dewelopera? 

Zastanawiasz się, ile trwa kupno mieszkania od dewelopera? Tak naprawdę na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli decydujesz się na zakup mieszkania, które dopiero jest w budowie, cały proces może potrwać nawet kilka lat, a w tym czasie zazwyczaj trzeba już płacić raty kredytu hipotecznego. Podpisanie umowy deweloperskiej powinno precyzować kwestię odbioru mieszkania, jednak warto mieć na uwadze, że czasami może dojść do opóźnień w tym zakresie. Jeśli jednak mieszkanie jest już gotowe, sam proces zakupu i dopełnienia wszystkich formalności trwa średnio od 3 do nawet 6 miesięcy. Rynek pierwotny rządzi się swoimi prawami, dlatego po zakupie konieczny jest odbiór mieszkania ze specjalistą. Jeśli chodzi o odbiór mieszkania w Poznaniu, są firmy, które zajmują się tym kompleksowo. 

Co trzeba zrobić po zakupie mieszkania? 

Co trzeba zrobić po zakupie nieruchomości? Przede wszystkim przeniesienie prawa własności nieruchomości następuje na podstawie podpisanego aktu notarialnego. Koszty te ponosi kupujący. Jeśli konieczne jest zaciągnięcie kredytu, po sfinalizowaniu transakcji trzeba złożyć wniosek o założenie księgi wieczystej nieruchomości i wpisanie hipoteki na rzecz konkretnego banku. Zakup nieruchomości wiąże się także z jej ubezpieczeniem na wypadek ognia i innych zdarzeń losowych. Po zakupie mieszkania ważnym krokiem jest także odbiór techniczny. Po zakończeniu wszystkich formalności można przejść do przyjemniejszej czynności, jaką jest wykończenie mieszkania.  

Odbiór techniczny mieszkania – na czym dokładnie polega? 

Odbiór techniczny mieszkania to, innymi słowy, sprawdzenie technicznego stanu nieruchomości. Zazwyczaj odbywa się to pomiędzy zdobyciem przez dewelopera pozwolenia na użytkowanie budynku a podpisaniem dokumenty, który przenosi własność na kupującego. Odbiór techniczny musi odbywać się zgodnie z prawnymi zasadami. W trakcie jego przebiegu niezbędne jest sprawdzenie, czy stan faktyczny nieruchomości z rynku pierwotnego jest zgodny z uzgodnionym standardem wykończenia, a także prawem budowlanym i rzutami architektonicznymi. Efektem odbioru technicznego mieszkania jest protokół. Jeśli w wyniku odbioru ujawnione zostanę jakieś niedociągnięcia, trzeba wezwać wykonawcę do ich usunięcia. Bardzo istotnie jest to, żeby do odbioru wynająć sprawdzoną, specjalistyczną firmę. Tylko wówczas masz pewność, że cała procedura będzie przeprowadzona starannie i zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi. 

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -