21.9 C
Szamotuły
czwartek, 19 września, 2024

Dwa medale zawodniczek Koperski Boxing Team

W minionym tygodniu w Gliwicach odbyły się XIX Międzynarodowych Mistrzostwa Śląska w boksie kobiet. W zawodach wzięły udział zawodniczki z szamotulskiego klubu – Koperski Boxing Team.

Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska to jeden z najmocniejszych turniejów na świecie. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 120 zawodniczek z 13 krajów. Na ringu zaprezentowały się dwie zawodniczki z Koperski Boxing Team – Antonina Wojczyńska i Antonina Mikołajczak.

Antonina Wojczyńska w ćwierćfinale wygrała z Mirabelle Horvath z Węgier (5:0). W półfinale przegrała z Mają Razik z Goleniowa i zakończyła turniej z brązowym medalem.

Antonina Mikołajczak wygrała swój półfinałowy pojedynek i awansowała do finału, gdzie zmierzyła się z zawodniczką z Gostynia. Zawodniczka z Szamotuł przegrała wszystkie rundy z Marią Gorzelanną (0:5) i zdobyła srebrny medal w kategorii kadetek (60 kg).

Zawodniczkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.