- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Duże zmiany w szpitalu. Rozpoczyna się budowa Centrum Diagnostycznego

Artykuł sponsorowany

Szpital Powiatowy w Szamotułach rozpoczyna realizację dużego projektu inwestycyjnego. Celem powstania Centrum Diagnostycznego jest zwiększenie efektywności diagnostyki, szybsze wdrażanie leczenia i wygoda Pacjentów.

Projekt obejmuje gruntowną renowację laboratorium analitycznego, pracowni serologii oraz lepsze dostosowanie ich do potrzeb Pacjentów. Szpital wzbogaci się też o nowo utworzone laboratorium mikrobiologiczne. Zostanie ono wyposażone w nowoczesną aparaturę do przeprowadzania zaawansowanych badań. Dla komfortu Pacjentów w obrębie Centrum Diagnostycznego będą funkcjonowały także: tomograf, aparaty RTG i USG. W planach jest również budowa wygodnej poczekalni z systemem numerkowym do rejestracji.

Do Centrum Diagnostycznego będzie prowadzić nowo wybudowane wejście od ul. Sukienniczej. Dzięki temu Pacjenci będą mieli bezpośredni dostęp do pracowni. Pacjenci i ich bliscy nie będą musieli przechodzić przez Szpitalny Oddział Ratunkowy, aby dostać się do innych części szpitala.  

Inwestycja o planowanej wartości 3,5 mln złotych zostanie zakończona do końca 2024 r.

Starosta Szamotulski Beata Hanyżak kolejny raz uczestniczyła w Szpitalu w konsultacjach projektu z dyrektorem Remigiuszem Pawelczakiem i zastępcą Szymonem Aniołem. Tym razem oceniano plany pod kątem komfortu Pacjentów.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -