- Reklama -
26.1 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

Dobre wiadomości dla przedsiębiorstw społecznych

Artykuł sponsorowany

Już w kwietniu ogłoszone zostaną pierwsze konkursy dotyczące ekonomii społecznej z nowej puli Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027. To dobra wiadomość dla setek przedsiębiorstw społecznych, które aktywnie działają w regionie. Jednym z nich jest Konińska Spółdzielnia Socjalna Spektrum, która przy unijnym wsparciu prowadzi Przedszkole z Oddziałami dla Dzieci z Autyzmem „Pinokio”. Odwiedziliśmy placówkę, w której dzieci uczą się samodzielności.

O wyzwaniach związanych z rozwojem ekonomii społecznej i niezwykłej inicjatywie Klunkrów Wielkopolskich rozmawiamy z Aleksandrą Andrzejewską, kierowniczką Działu włączenia społecznego Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu. O tym, że ekonomia społeczna ma różne oblicza przekonują też historie podopiecznych Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi. Dzięki unijnemu wsparciu zdobywają kwalifikacje, które pomagają im zdobyć pracę. A o tym, że rynek pracy potrzebuje dziś fachowców przekonać się można analizując najnowszy Barometr zawodów. Jak przydatne jest to narzędzie przekonują się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” zaglądamy również do Szamotuł, gdzie przy wsparciu Funduszy Europejskich, przeprowadzono spektakularną rewitalizację miasta. Piszemy również o wsparciu dla placówek medycznych i uruchomionym Systemie Informacji Przestrzennej Województwa Wielkopolskiego, który zawiera tysiące informacji o regionie, zarówno tego, co mamy w przestrzeni, pod ziemią, jak i na ziemi.

Więcej: https://wrpo.wielkopolskie.pl/e-biuletyn/2023/2/index.html

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -