- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Co warto sprawdzić w połowie sezonu motocyklowego?

Artykuł sponsorowany

Bardzo ważne jest to, aby, co roku wykonywać przegląd motocykla, który będzie poruszać się po drogach. W tym celu należy udać się do stacji kontroli pojazdów. Diagnosta dokładnie sprawdzi motocykl! Zobaczy też, czy jednoślad jest bezpieczny w użytkowaniu. Z tego artykułu dowiesz się np. jakie czynności wykonuje się podczas przeglądu tego pojazdu.

Na czym polega przegląd motocykla w połowie sezonu motocyklowego?

 

Nie jest konieczne wcześniejsze przygotowanie przed przeglądem motocykla. Jednak trzeba pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą dokumenty. Cały proces nie trwa długo. W pierwszej kolejności sprawdza się numery seryjne ramy. Niezbędne jest także badanie sprawności oświetlenia wraz z kierunkowskazami. Specjalista zwraca też uwagę na działanie sprzęgła. Musi także zobaczyć, czy hamulce i podnóżki, są w odpowiednim stanie. Oprócz tego również diagnosta wykonuje takie czynności jak np.:

 

  • sprawdzenie wysokości ogumienia, które zamontowane jest w jednośladzie,
  • analizowanie głośności układu wydechowego,
  • miejsce zamontowania tablicy rejestracyjnej.

Jak wygląda letni przegląd motocykla?

 

Letni przegląd motocykla polega na bardzo dokładnym obejrzeniu jednośladu. Konieczne jest sprawdzenie każdego miejsca tego pojazdu. Obowiązkowo należy upewnić się, czy nie doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest sprawdzenie przewodów elektrycznych! Przegląd elementów gumowych to podstawa.

Dlaczego przetoczenie motocykla to istotny element przeglądu?

 

Częścią diagnostyki stanu technicznego motocykla jest przetoczenie maszyny. Należy zobaczyć, czy pojazd nie stawia zwiększonego oporu. Istotne jest także to, aby przesłuchać się, czy w czasie pracy mechanizmów, nie wydobywają się jakieś odgłosy.

Czym jest kranik paliwa?

 

Zadaniem elementu, jakim jest: kranik paliwa do motocykla, jest umożliwienie kierowcy, zobaczenie, jaki jest poziom paliwa w baku. Kranik paliwa do motocykla to część, która jest narażona na różne awarie. Istotne jest to, aby dbać o szczelność tego elementu. Oferowany jest on przez sklep motocyklowy Jan-Mar.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kasku motocyklowego dla dziecka?

 

Kaski motocyklowe dla dzieci powinny zapewnić im należytą ochronę. Bardzo ważne jest to,  z czego zostały wykonane kaski motocyklowe dla dzieci. Warto zapoznać się z ofertą tego typu produktów. Znajdziesz ją na na stronie: https://www.jan-mar.pl/255-dzieciece. Istotne jest to, aby dobrać odpowiedni rozmiar kasku! Nie może być on ani za mały, ani za duży. Ten produkt powinien być lekki, a także gwarantować odpowiedni poziom ochrony. Ma być wygodny i komfortowy w użytkowaniu.

Jak wybrać kask motocyklowy?


Przy wyborze produktów takich jak: kaski dla motocyklistów, musisz kierować się tym, aby były one dobrane indywidualnie. Najważniejsze jest to, aby kaski dla motocyklistów zapewniały maksimum ochrony. Czy wiesz, gdzie znajdziesz produkty znanych i cenionych marek? W sklepie motoryzacyjnym Jan-Mar. Warto zapoznać się z ofertą kasków dla motocyklistów. W tym celu wejdź na stronę: https://www.jan-mar.pl/186-kaski.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -