- Reklama -
2.7 C
Szamotuły
sobota, 23 listopada, 2024
Reklama

Co nas czeka po epoce węgla?

Artykuł sponsorowany

To już pewne. Do 2030 r. przestaną działać odkrywki węgla brunatnego w Wielkopolsce Wschodniej, a dekadę później subregion planuje osiągnąć neutralność klimatyczną. To ambitne zadanie zrealizowane zostanie przy wsparciu unijnym. Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, a także ponad 18 mln euro na realizację pilotażowego projektu LIFE AFTER COAL PL, pozwolą przybliżyć do osiągnięcia tych celów. O działaniach, które należy podjąć, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym i roli, jaką w tym procesie mają do odegrania samorządy rozmawiamy z prof. dr hab. Pawłem Churskim, dziekanem Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  

W numerze prezentujemy nominowanych w naszym plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” na najlepsze projekty zrealizowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W czterech kategoriach wybraliśmy 19 projektów, z których to Wy wybierzecie najlepsze. Głosowanie rozpocznie się 3 października i potrwa do 23 października.  Zapraszamy również do udziału sportowej rywalizacji w akcji „zaBIEGaj o FUNdusze”. Już 18 września teren nad Jeziorem zamieni się w biegową arenę, nie zabraknie również solidnej porcji wiedzy o Funduszach Europejskich.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” odwiedzamy Kępno, by zobaczyć, jak Fundusze Europejskie na przestrzeni ostatnich osiemnastu lat zmieniły miejscowość, uważaną za nieformalną stolicę zagłębia meblowego w Polsce. Piszemy również o dziewiętnastowiecznym pałacu w Wierzbinku, który przy unijnym wsparciu odzyskał dawny blask. Zachęcamy też do odwiedzin Eksperymentalnego Ogrodu Dziedzictwa, który powstał w sąsiedztwie Bramy Poznania.

Więcej informacji: https://wrpo.wielkopolskie.pl/e-biuletyn/2022/6/index.html

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

20,050FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -