Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrorogu wzbogaciła się o nowy sprzęt ratowniczy. Do jednostki trafiła drabina MAN Magirus, która już wkrótce zostanie oficjalnie wprowadzona do podziału bojowego.
Nowy pojazd jest w jednostce od dwóch miesięcy, a w ubiegłym tygodniu brał udział w akcji zabezpieczania pochylonego drzewa.
Oficjalne powitanie pojazdu
Uroczystość poświęcenia i wprowadzenia nowego pojazdu odbędzie się w sobotę, 4 października 2025 roku o godzinie 14:45 przy remizie OSP w Ostrorogu.
Strażacy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy oraz sympatyków pożarnictwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. – To ważny moment w historii naszej jednostki. Liczymy na obecność mieszkańców, którzy będą mogli razem z nami świętować ten dzień – podkreślają druhowie z OSP Ostroróg.
Nowa drabina znacząco zwiększy możliwości ratownicze i usprawni działania podczas akcji w trudnym terenie czy w budynkach wielokondygnacyjnych.