W środę, 16 kwietnia o godzinie 14.02 do dyżurnego szamotulskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dęborzyce, w gminie Pniewy.
Na miejsce zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Otorowo, OSP Pniewy, pogotowie ratunkowe oraz policję.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe (Audi, Mazda), które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem strażaków i znajdował się w pobliżu pod opieką ratowników ZRM.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku – informuje st. ogn. Łukasz Kawka z KP PSP Szamotuły.
Osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników medycznych pozostały na miejscu zdarzenia – nie wymagały hospitalizacji.