- Reklama -
spot_img
4.6 C
Szamotuły
wtorek, 24 grudnia, 2024
Reklama

Nagła choroba w okresie świąteczno-noworocznym?

  • Podczas najbliższych dni świątecznych (25 i 26 grudnia oraz 1 i 6 stycznia), a także w trakcie sobót i niedziel, z opieki medycznej skorzystamy w punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.
  • To pierwsze Święta Bożego Narodzenia, podczas których uzyskamy pomoc w „wieczorynce” oraz Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy ul. Grunwaldzkiej 55.

W razie nagłego zachorowania, kiedy nieczynne są poradnie lekarzy rodzinnych, osoby przebywające na terenie województwa wielkopolskiego mogą zgłosić się do jednego z 42 punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NiŚOZ), czyli do tzw. wieczorynki – ich adresy dostępne są na stronie http://nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/7425/.

W czasie najbliższych świątecznych i weekendowych dni punkty NiŚOZ będą czynne:

- Reklama -
  • od godz. 18 w Wigilię 24 grudnia do godz. 8 w piątek 27 grudnia
  • od godz. 18 w piątek 27 grudnia do godz. 8 w poniedziałek 30 grudnia
  • od godz. 18 w Sylwestra 31 grudnia do godz. 8 w czwartek 2 stycznia
  • od godz. 18 w piątek 3 stycznia do godz. 8 we wtorek 7 stycznia.

Przypominamy, że w tym roku zmienił się adres Izby Przyjęć i punkt NiŚOZ Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu, która znajduje się obecnie w nowym budynku szpitala przy ul. Grunwaldzkiej 55 (działalność zakończyły dwie Izby Przyjęć USK – ta zlokalizowana przy ul. Przybyszewskiego 49 oraz Długiej 1/2).

W jakim wypadku należy udać się do tzw. wieczorynki? W przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia staniu zdrowia, infekcji, bólu brzucha, biegunki, wymiotów czy nasilenia objawów choroby przewlekłej. Również wtedy, gdy stosowane dotychczas leki nie przynoszą ulgi, a obawiamy się, że czekanie na otwarcie przychodni POZ może pogorszyć nasz stan.

Na wizytę do punktu NiŚOZ nie potrzeba skierowania, a miejsce zamieszkania nie ma znaczenia – oznacza to, że możemy skorzystać z pomocy w dowolnym punkcie nawet będąc poza domem, np. podczas świąt.

W przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia, kiedy obserwujemy u siebie lub kogoś np. objawy zawału czy udaru nie powinniśmy udawać się do „wieczorynki”, ale od razu szukać pomocy w Izbie Przyjęć lub Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Obserwuj Nas:

21,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe