- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
czwartek, 21 listopada, 2024
Reklama

Krajowa Administracja Skarbowa skontrolowała 63 tys. przesyłek w 14 dni. Co w nich znaleziono?

Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy poinformował, że w pierwszej połowie lipca funkcjonariusze KAS przeprowadzili ogólnopolską akcję wzmożonej kontroli przesyłek pocztowych oraz kurierskich. W dwa tygodnie skontrolowano 63 tysiące przesyłek.

Kontrole przeprowadzono w 118 punktach w całej Polsce. Zostały nimi objęte między innymi Węzły Ekspedycyjno-Rozdzielcze Poczty Polskiej, Oddziały Celne Pocztowe, porty lotnicze, miejsca przeładunku i dystrybucji firm kurierskich oraz punkty wyznaczone do obsługi przesyłek pocztowych w ruchu międzynarodowym.

Funkcjonariusze skontrolowali ponad 63 tys. przesyłek, w tym ponad 17 tys. przesyłek nadanych w Chinach, Kanadzie, USA i Meksyku. Pozostałe skontrolowane przesyłki to wysyłki wewnątrzkrajowe i zagraniczne, których krajem docelowym była Polska.

- Reklama -

Nie wszystkie przesyłki zawierały legalne towary

Krajowa Administracja Skarbowa wykryła 116 przesyłek z nielegalnymi towarami. Aż 47 paczek zawierało produkty lecznicze i steroidowe. Zabezpieczono ponad 23 tysiące sztuk anabolików, opioidów i leków na potencję.

W 42 przesyłkach znaleziono również 110 kg suszu tytoniowego. Pozostałe 27 ujawnień dotyczyło środków odurzających i psychotropowych, w tym:

  • 3,13 kg marihuany,
  • 3,06 kg MDMA,
  • 1,20 kg kokainy,
  • 12,4 g fentanylu,
  • 39 sztuk środków psychoaktywnych (LSD, Xanax).

W działaniach operacyjnych brali udział funkcjonariusze ze wszystkich urzędów celno-skarbowych w Polsce. Dysponowali oni specjalistycznym sprzętem, m.in.: spektrometrami, detektorami do wykrywania śladowych środków narkotycznych i skanerami rentgenowskimi. Funkcjonariuszy wspierały również psy służbowe wyszkolone do wyszukiwana substancji psychotropowych i środków odurzających – informuje KAS.

Nielegalne substancje znalezione w jednej z paczek /KAS/
fot. KAS

Obserwuj Nas:

20,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe