12.1 C
Szamotuły
piątek, 18 października, 2024

Mieszkanka Szamotuł zdobyła medal na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu

18-letnia Martyna Stefaniak z Szamotuł zdobyła w ubiegły piątek (2.09) brązowy medal na Mistrzostwach Świata WAKO Juniorów i Kadetów w Dublinie.

Martyna na mistrzostwach miała dwie walki w kategorii do 52 kg w formule K-1 Rules. Pierwszą  z nich wygrała jednogłośnie z reprezentantką Węgier, natomiast o wejście do finału zmierzyła się z zeszłoroczną mistrzynią świata Poliną Petukhovą z Rosji. Mimo dobrej postawy naszej reprezentantki nie udało jej się pokonać Rosjanki i walka zakończyła się wynikiem 0:3. W finale Petukhova uległa innej Polce – Roksanie Dargiel ze Skarżyska-Kamiennej.

Zawodniczka zakwalifikowała się do kadry narodowej dzięki tegorocznemu występowi na Mistrzostwach Polski K1, gdzie zdobyła złoty medal oraz dwóm zgrupowaniom kadry narodowej. –Martyna jest tytanem pracy, na treningach pracuje za dwóch – mówi jej trener klubowy Maciej Wysocki.
Martyna Stefaniak na co dzień trenuje w szamotulskiej sekcji Klubu Sportów Walki Czerwony Smok.