58-latek chciał popełnić samobójstwo. Zaatakował ratownika podczas transportu do szpitala

1
fot. Łukasz Mikołajczak

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w miniony weekend w gminie Wronki. Mężczyzna, który chciał popełnić samobójstwo, zaatakował ratownika medycznego, który udzielił mu pomocy.

Zdarzenia miało miejsce 9 maja. Dzielnicowi z Wronek otrzymali zgłoszenie, że mieszkaniec gminy Wronki chce targnąć się na własne życie. – Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. W rozmowie z policjantami 58-letni mężczyzna stwierdził, iż chce popełnić samobójstwo – poinformowała mł. asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które podjęło decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala. W trakcie transportu policja asekurowała karetkę, by w razie potrzeby udzielić pomocy medykom. -Ta pomoc rzeczywiście okazała się konieczna. W Karolinie ambulans zatrzymał się na poboczu, gdyż pacjent zaatakował ratownika medycznego. Z policyjnych ustaleń wynikało ponadto, że kierował pod jego adresem groźby karalne. W związku z tym jeden z policjantów udał się w dalszą drogę wraz z ratownikami w karetce – poinformowała portal eszamotuly.pl rzeczniczka KPP w Szamotułach.

Po przebadaniu 58-latka przez lekarza, z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego oraz kierowana gróźb karalnych jest w toku. Za pierwsze przestępstwo grozi do 3 lat więzienia, natomiast za drugie do 2 lat.

Zobacz więcej:
0 0 głos
Oceń artykuł
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
View all comments
ważne informacje
ważne informacje
1 miesiąc temu

W tym chorym kraju nawet nie można bezkarnie popełnić samobójstwa…