- Reklama -
26 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

Wynajem mieszkania poprzez pośrednika. Na co należy zważać?

Artykuł sponsorowany

Niekorzystne warunki kredytów hipotecznych i zbyt niskie wynagrodzenia – te czynniki sprawiają, że młodzi ludzie są zmuszeni wynająć mieszkanie, ponieważ nie stać ich na kupno własnego. Najpopularniejszymi źródłami ofert wynajmu mieszkania są agencje nieruchomości. Jednak przez zniesienie wymagań, dotyczących kwalifikacji pośredników nieruchomości można z łatwością wpaść w ręce nieprofesjonalnych osób, przez których można stracić czas i pieniądze. Jakie są wady korzystania z usług agencji nieruchomości przy wynajmowaniu mieszkania? Czy istnieją lepsze sposoby, dzięki którym można znaleźć upragnioną nieruchomość?

Jak wybrać pośrednika nieruchomości?

Od niespełna dekady zawód pośrednika nieruchomości może pełnić właściwie każdy. Deregulacja tej profesji sprawiła, że liczba agencji nieruchomości w Polsce gwałtownie rośnie. Dlatego, jeśli chcemy skorzystać z firmy tego typu, warto kierować się rekomendacjami.

Analiza opinii klientów, którzy wcześniej skorzystali z agencji, pozwoli nam się upewnić, że dana firma funkcjonująca w branży nieruchomości jest godna zaufania. Warto jednak pamiętać, aby przy szukaniu agencji nie brać pod uwagę jedynie dobrych opinii. Dlaczego? Przez dużą konkurencyjność na rynku nieruchomości wiele agencji dopuszcza się kupowania pozytywnych wpisów.

Ryzyko nawiązania współpracy z pseudoagencją nieruchomości

Chcąc nawiązać współpracę z agencjami, należy na początku dokonać rozpoznania poszczególnych placówek. Jeśli pośrednik oferuje luksusowe mieszkania w niskiej cenie wynajmu, to znak, że czas uciekać.

Od kilku lat można spotkać w agencjach tzw. oferty wabiki, które mają przyciągnąć uwagę klienta, lecz w rzeczywistości okazuje się, że reklamowane nieruchomości nie istnieją. Oszuści bardzo często oczekują zapłaty o wartości kilkuset złotych za samo udostępnienie adresu mieszkania na wynajem. Profesjonaliści nie stosują takich praktyk.

Należy zawsze zachować czujność, korzystając z usług agencji nieruchomości. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na najem instytucjonalny. Wynajęcie mieszkania od sprawdzonych instytucji daje lokatorowi gwarancję legalności umowy i zapewnia bezpieczeństwo lokatorom.

Liderem w najmie tego typu jest zwłaszcza spółka PFR Nieruchomości, która oferuje mieszkania na Wynajem. Kraków, Poznań, Warszawa czy Gdańsk – to przykłady polskich miast, w których można znaleźć oferty nieruchomości na wynajem instytucjonalny.

Agencje nieruchomości – dlaczego coraz rzadziej korzystamy z ich usług?

W dzisiejszych czasach korzystanie z usług pośrednictwa niestety nie gwarantuje znalezienia wymarzonej nieruchomości do wynajęcia. Bardzo wielu pośredników obecnie nie musi legitymować się licencją, bo przepisy nie wymagają jej posiadania. Zniesione są również wymogi dotyczące egzaminów, specjalistycznych kursów czy studiów.

To sprawia, że potencjalnemu klientowi trudno jest sprawdzić, czy pracownik agencji ma wystarczającą wiedzę na temat rynku nieruchomości. Wiele osób odchodzi od usług pośrednictwa, ponieważ w internecie można znaleźć szereg portali z ogłoszeniami. Analizę ofert na podstawie kryteriów można dokonywać bez konieczności płacenia prowizji, siedząc wygodnie w domu.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -