- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
środa, 8 lutego, 2023

Jakie rozróżniamy rodzaje księgowości? Komu zaufać w Wielkopolsce?

Artykuł sponsorowany

W Polsce można wyróżnić sposoby rozliczania się, w których przedsiębiorca może korzystać z księgowości uproszczonej lub pełnej. Jest to zależne od formy działalności oraz wysokości rocznych przychodów. Dowiedz się, jakie firmy mogą mieć księgowość uproszczoną, a które muszą mieć pełną.

Księgowość uproszczona – kiedy można ją stosować?

Wielu właścicieli firm zastanawia się, jaka forma opodatkowania będzie dla nich najkorzystniejsza. Przy tym wyborze warto również mieć na uwadze, jaka księgowość będzie wymagana przy danych rodzaju działalności – uproszczona, czy pełna. W przypadku tej pierwszej można liczyć na znacznie mniej wymagające procedury odnośnie do ewidencji przychodów. Z uproszczonej księgowości mogą skorzystać podmioty rozliczające się na zasadach ogólnych, przez kartę podatkową lub prowadzące ryczałt. Uprawnione są do niej:

  • osoby fizyczne,
  • spółki osób fizycznych.

Warto jednak pamiętać, że księgowość uproszczona jest możliwa tylko wtedy, gdy podmiot nie przekroczył 2 000 000 euro przychodu. Choć ewidencja dokumentów w ten sposób jest znacznie łatwiejsza, to należy mieć na uwadze, że konieczne jest robienie tego zgodnie z przepisami prawda. Dlatego wiele właścicieli firm decyduje się na skorzystanie z usług biura rachunkowego. Księgowość uproszczona Asset umożliwia przedsiębiorcom uzyskanie pewności, że prowadzone ewidencje oraz zastosowane podstawy podatkowe są zgodne z przepisami prawa.

Kiedy niezbędna jest pełna księgowość?

Należy pamiętać, że niektóre podmioty bez względu na osiągane przychody, muszą zastosować pełną księgowość. Jest ona obowiązkowa dla spółek komandytowych, komandytowo-akcyjnych oraz kapitałowych.  Do tego firmy, które przekroczyły limit przychodu w wysokości 2 000 000 euro rocznie, są zobowiązane do wprowadzenia pełnej księgowości. Prowadzenie ksiąg rachunkowych wymaga rzetelności, ale jednocześnie pozwala także na lepsze kontrolowanie stanu firmowych finansów. Dlatego niektórzy decydują się również na dobrowolnie zastosowanie takich zasad. Pełna księgowość w ofercie Asset opiera się na rzetelnym prowadzeniu ksiąg rachunkowych zgodnie z obecnymi przepisami. Dzięki temu można łatwiej skoncentrować się na rozwoju firmy, a przy tym nie jest konieczne wyodrębnienie wewnętrznego działu księgowego w strukturach przedsiębiorstwa. Do tego dzięki pełnej księgowości, kontrola i analiza przepływu środków w podmiocie jest znacznie łatwiejsza.

Nowoczesna księgowość – Wielkopolska

Bez względu na to, czy w Twojej firmie wymagana jest księgowość uproszczona, czy pełna, warto zadbać o to, aby prowadzenie jej powierzone było doświadczonym specjalistom. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie rozliczenia podatkowo są wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nowoczesna księgowość w Wielkopolsce pozwala na ułatwienie wiele procesów — cyfrowy obieg dokumentów zapewnia znaczne szybsze składanie faktur oraz innych niezbędnych rozliczeń, bez konieczności fizycznego dostarczania ich do biura rachunkowego. Taki standard usług oferuje Biuro Rachunkowe Asset. Dzięki temu prowadzenie firmy staje się łatwiejsze.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -