- Reklama -
-9.9 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

Jak skutecznie zabezpieczyć mieszkanie przed kradzieżą?

Artykuł sponsorowany

Nastał okres letni. Cudowna pogoda i okresy urlopowe sprawiają, że wiele osób wyjedzie w celach turystycznych. Opuszczenie swojego miejsca zamieszkania na kilka dni lub tygodni to świetna okazja dla złodzieja. Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Poznaj sposoby, dzięki którym bez obaw wyjedziesz na zasłużony urlop.

Sprzęt antywłamaniowy, zwiększający bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem jest bardzo proste. Producenci systemów antywłamaniowych oferują wiele rozwiązań. Najpopularniejsze są oczywiście rolety antywłamaniowe, które, jeśli czujemy potrzebę, najlepiej jest zamontować odpowiednio wcześniej. Wtedy będzie czas, by przyzwyczaić się do systemu rolet, zweryfikować ich poprawne działanie, a w razie czego poprawić ewentualne usterki.

Chociaż ich głównym celem jest funkcja praktyczna: zatrzymać włamywacza przed popełnieniem przestępstwa, rolety wyglądają także estetycznie i z sukcesem mogą stanowić element aranżacji. Obecnie 1 metr kwadratowy rolet antywłamaniowych kosztuje około 600-700 zł w zależności od doboru materiału, parametrów technicznych i producenta.

W ramach systemów antywłamaniowych prym wiodą również drzwi. Złodzieje próbują włamać się na wiele sposobów i z pewnością spróbują wejść również klasycznie przez główne drzwi do mieszkania. Świetnie sprawdzają się te z wysokojakościowym zamkami i systemem ryglowania, które skutecznie zniechęcą złodzieja do próby włamania.

Spokojna najbliższa okolica

Jeśli nie chcesz się martwić o kwestię włamania podczas dłuższej nieobecności, wówczas najlepiej zdać się na drugiego człowieka. Choć wielu deweloperów reklamuje swoje inwestycje jako te realizowane w spokojnej okolicy z dala od przestępczości, dobrze pamiętać, żeby zweryfikować te zapewnienia. Warto pamiętać, że wspólne patio sprzyja zacieśnianiu więzów sąsiedzkich i przyczynia się do dbałości o zaciszną i przyjazną atmosferę w najbliższym otoczeniu. A to sprawia, że ludzie nie pozostaną obojętni, gdy miałyby miejsce niepokojące zdarzenia.

Projekty osiedli, tych starszych, ale i nowych – choć na różny sposób – od zawsze starały się sprzyjać potrzebom mieszkańców. Obecnie stosowane rozwiązania można łatwo zaobserwować, patrząc na wiele przykładów, w tym na wybudowane w ramach Funduszu Mieszkań dla Rozwoju, nowoczesne mieszkania do wynajęcia. Katowice to jedno z miast, na którego terenie powstają inwestycje, biorące pod uwagę współczesne potrzeby.

Pomoc od sąsiada

Dobrym pomysłem przed planowaną dłuższą nieobecnością w mieszkaniu będzie poproszenie członków rodziny lub sąsiadów o pomoc. W praktyce warto poprosić o regularne sprawdzanie poczty w skrzynce czy podlanie roślin, dzięki czemu możesz mieć pewność, że w domu wszystko pozostaje na swoim miejscu.

Rozwiązanie problemu dotyczącego kumulowania się poczty i ulotek przez nieobecność, z pewnością sprawi, że złodziej nie zainteresuje się mieszkaniem. Warto również poprosić, aby sąsiad lub bliska nam osoba zapalała od czasu do czasu światło, aby czujni złodzieje nie byli pewni, czy ktoś opuścił mieszkanie na dłużej, czy też nie.

Zatrudnienie firmy ochroniarskiej

Jeśli mieszkanie znajduje się na niestrzeżonym osiedlu, warto skorzystać z usług firmy ochroniarskiej. Współpraca z taką firmą zapewnia bezpieczeństwo całą dobę a w przypadku wszczęcia alarmu również interwencje. Zatrudnienie firmy ochroniarskiej powinno być traktowane jako dodatkowe zabezpieczenie, ponieważ bez systemu antywłamaniowego, złodzieje mogą okazać się zbyt szybcy.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

17,100FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -