- Reklama -
1.6 C
Szamotuły
sobota, 23 listopada, 2024
Reklama

Gdzie układać panele winylowe?

Artykuł sponsorowany

Panele winylowe są efektem prężnego rozwoju produkcji elementów przeznaczonych na podłogi. Odpowiadają na zapotrzebowanie konsumentów, poprzez spełnianie szerokiej gamy wymagań technicznych. Ich budowa polega na wykorzystaniu kilku warstw winylu, połączonych ze sobą. Co więcej, w celu ulepszenia wrażeń wizualnych, na powierzchni występuje nadrukowany wzór. W jakich miejscach sprawdzą się najlepiej?

Możliwości stosowania paneli winylowych w domu

Podstawową cechą, która charakteryzuje panele winylowe, jest eliminacja wad, które występowały w laminatach. Rozwój tej technologii umożliwił sensowne zastosowanie ogrzewania podłogowego już nie tylko pod podłogami ceramicznymi. Początkowe generacje były narażone albo na zbyt dużą wrażliwość termiczną, albo na niską przewodność cieplną. Najnowsze produkty są jednak wykonane ze specjalistycznie dobranych polimerów. Charakteryzuje je duża gęstość, całkowita wodoodporność, ale także niska odkształcalność, a przede wszystkim bardzo dobra przewodność cieplna.

Dzięki idealnie dobranym parametrom panele winylowe najnowszej generacji odpowiadają na wszystkie potrzeby użytku mieszkalnego. Mogą być stosowane w miejscach wrażliwych na zachlapanie, takich jak łazienki. Warstwa wierzchnia poddawana jest zabiegom wzmacniającym wytrzymałość na zarysowania i wgniecenia, choć ostre i ciężkie metalowe przedmioty dalej są dużym zagrożeniem eksploatacyjnym.

Możliwość instalacji ogrzewania pod podłogą winylową sprawia, że panele można zastosować w praktycznie każdym pomieszczeniu użytku domowego. W dotyku sprawiają bardzo miłe i delikatne uczucie, więc bez problemu można poruszać się po nich nawet gołą stopą. Technologia druku winylowego daje możliwość bardzo wiernej imitacji materiałów pochodzenia naturalnego. Dzięki temu panele winylowe mogą nadać odpowiedniego charakteru, bez względu na styl użytkowanego pomieszczenia. 

Panele winylowe, a pomieszczenia przemysłowe

Pomieszczenia biurowe charakteryzują się zwykle dużą powierzchnią. Wybierając materiał, z którego ma być wykonana podłoga, oprócz stylu, należy kierować się również parametrami praktycznymi, takimi jak trwałość. W przeciwnym razie eksploatacja powierzchni będzie generować zbyt duże koszty. Panele winylowe charakteryzują się możliwością pokrycia ich specjalnym lakierem. Taki zabieg pozwala na długotrwałe zachowania koloru, nawet przy dużym narażeniu na światło słoneczne. Ponadto posiadają niewielką grubość – porównywalną do linoleum. Dzięki temu, panele winylowe można kłaść bez konieczności ustalania przerw pomiędzy różnymi pomieszczeniami.

Kolejną istotną cechą jest niska emisyjność szkodliwych związków do otoczenia. Eliminuje to ryzyko wystąpienia alergii wśród użytkowników podłogi winylowej. Należy zwrócić szczególną uwagę na właściwości elektrostatyczne tych paneli. Są one zaprojektowane w sposób, który nie powoduje oddziaływania statycznego warstwy wierzchniej na otoczenie. W praktyce oznacza to znacznie mniejszą ilość przyciąganego kurzu. W pomieszczeniach o dużym zapyleniu może to istotnie wpłynąć na częstotliwość konieczności sprzątania.

Jedną z wad cechującą panele winylowe jest ich stosunkowo wysoka cena w porównaniu do klasycznych paneli laminowanych. Wynika to oczywiście ze znacznie korzystniejszych parametrów użytkowych. Ponadto, mimo wyraźnych starań producentów, ryzyko zarysowania lub wgniecenia, wciąż musi być brane pod uwagę.

Wysokiej jakości panele winylowe dostępne są na https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/panele-podlogowe-laminowane-i-winylowe

Podsumowanie

Podłogi wykonane z paneli winylowych są bardzo korzystnym rozwiązaniem zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych. Technologia ich wykonania wciąż jest rozwijana, co prognozuje jeszcze lepsze parametry użytkowe w przyszłości.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

20,050FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -