DKF: DUMNI I WŚCIEKLI

W RAMACH CYKLU DKF HALSZKA ZAPRASZAMY NA FILM:

„DUMNI I WŚCIEKLI”

Tytuł oryginalny: Pride

Reżyser: Matthew Warchus

Występują: Bill Nighy, Andrew Scott, Dominic West, Imelda Staunton

Kraj produkcji: Wielka Brytania

Rok produkcji: 2015

Język oryginalny: angielski

Gatunek: komedia

Czas trwania: 120 min

Co łączy ludzi, których wszystko różni?

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

„Dumni i wściekli” to niewiarygodna, ale oparta na faktach historia, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów minionego roku. Komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes, w tradycji takich hitów, jak „Goło i wesoło”, czy „Dziewczyny z kalendarza” z udziałem plejady gwiazd m.in Billa Nighy („To tylko miłość”), Imeldy Staunton (seria „Harry Potter”), Andrew Scotta (Jim Moriarty w serialu „Sherlock”)  i Dominica Westa („300″).


DKF HALSZKA: 24.04.2019r.

SEANS O GODZINIE 19.00

BILETY: 10 ZŁ

SPOTKANIE Z FILMEM POPROWADZI FUNDACJA WIDMO!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Zostaw komentarz