Niepłodne pary, zamieszkujące na terenie gminy Szamotuły już mogą ubiegać się o finansowe wsparcie do leczenia. W tym roku dofinansowanie do in vitro wynosi 5 tys. zł do jednej procedury. Aby się zakwalifikować wystarczy spełnić kilka warunków, a następnie zgłosić swoją chęć udziału. Warto się pośpieszyć, bo miejsc szybko ubywa.
„Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego w latach 2022-2023” skierowany jest do mieszkańców z 36 gmin i jednego powiatu województwa wielkopolskiego. Gmina Szamotuły również wspiera swoich mieszkańców i bierze udział w Programie.
Realizatorem Programu została klinika leczenia niepłodności InviMed w Poznaniu, położona nad Jeziorem Maltańskim. W Klinice do dyspozycji pacjentów są przestronne gabinety, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny oraz wygodna strefa dla pacjentów z salą wypoczynkową i wydzielonym miejscem na rozmowy z Koordynatorem opieki medycznej.
Oczywiście, nie możemy zapomnieć o najlepszym zespole doświadczonych ginekologów, embriologów, położnych i innych specjalistów, którzy wspierają pacjentów w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności.
Klinika mieści się w centrum biurowym Malta Office Park, przy ul. Baraniaka 88E (bud. F – piętro II). Wizytę można umówić telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 500 900 888 lub przez stronę internetową: www.invimed.pl, korzystając z formularza kontaktowego.
Dla kogo program dofinansowania do procedury in vitro?
Zgodnie z założeniami Programu, para, która spełni wszystkie niezbędne warunki można otrzymać 5 tys. zł dofinansowania.
Aby starać się o refundację należy spełnić kilka warunków:
– kobieta musi mieć ukończone 25 lat, ale nie więcej niż 40 lat;
– para musi mieszkać na terminie województwa wielkopolskiego (dokładny wykaz gmin i powiatu);
– para musi przedłożyć realizatorowi wypełniony i podpisany druk świadomej zgody na udział w Programie (nie można być równocześnie uczestnikiem innego Programu);
– należy mieć dokumentację medyczną, która stwierdza bezwzględną przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności przez 12 miesięcy od dnia zgłoszenia do Programu. Ważne jest również wskazanie do skorzystania z zapłodnienia pozaustrojowego.
Nabór wniosków już trwa, dlatego nie warto zwlekać z decyzją. Tym bardziej, że zainteresowanie jest duże, a liczba miejsc jest ograniczona.
Jak zgłosić się do Programu?
Aby zgłosić się do Programu wystarczy wypełnić odpowiedni formularz kontaktowy, który dostępny jest na stronie InviMed. Klinika skontaktuje się z każdą z osób, która przesłała właściwy formularz we wskazanym terminie, w ciągu 7 dni roboczych. Wówczas zostanie ustalona data wizyty kwalifikacyjnej na którą należy przynieść m.in. pełną dokumentację z leczenia, wyniki badań, dokumenty potwierdzające tożsamość oraz wypełnione dokumenty.
Wizyta kwalifikacyjna odbywa się w klinice InviMed w Poznaniu.
Więcej informacji znajduje się na stronie InviMed.